Стандарти якості ЗБВ: сировина і матеріали

Новини

Залізобетонні вироби і конструкції вважаються найпоширенішими будівельними матеріалами і використовуються на всіх етапах житлового, промислового, комунального та дорожнього будівництва.

Галузь виробництва ЗБВ динамічно розвивається та, як і більшість секторів будівництва, переходить на нові стандарти якості.

Першими чинниками цієї якості є сировина і матеріали, з яких виготовляють ЗБВ.

Складові бетону

Основними показниками стандарту ЗБВ є клас бетону, з якого виготовлено виріб, та його марка міцності. Марка визначає межу міцності виробу на стиснення й від неї залежить сфера використання бетону або виробів з нього. Клас бетонної суміші – це конкретно допустиме значення погрішності якості розчину.

Клас бетону визначається за трьома критеріями:

  1. питома вага суміші;
  2. марка і обсяг цементу в розчині;
  3. тип наповнювача.

Помилково вважати, що для виготовлення залізобетонних виробів потрібні тільки цемент, вода та сталева арматура. Технологія виробництва ЗБВ включає в себе й інші сировинні матеріали, такі як:

  • щебінь – сипучий зернистий матеріал із діаметром зерен за європейськими стандартами більш як 3 міліметри, який добувають методом дроблення твердих пород;
  • пісок – гірська осадова порода, що являє собою чистий мінерал – кварц, для виготовлення ЗБВ беруть крупнозернисту сировину з модулем крупності 2,2 – 2,5;
  • керамзит – матеріал, що виготовляється методом випалу глини, має пористу структуру та теплоізоляційні властивості;
  • пластифікатори – хімічні добавки, що впливають на показники міцності готових виробів.

Якість залізобетонних виробів та конструкцій залежить від марки, класу, якості сировинних матеріалів та їх процентному вмісту у готовому виробі.

Стандарти армування ЗБВ

Арматура для виготовлення залізобетонних виробів та конструкцій являє собою прокатні профілі, металеві стрижні та пучки сталевого дроту, скріплені у сітки й каркаси методом зварювання. У товщу виробу занурюють такі каркаси, або окремі прути арматури. Металеві елементи надають виробам додаткової міцності.

Окрім робочої арматури – елементів, що вбудовані в бетон, у ЗБВ ще використовуються закладні деталі для з’єднання, розподільча арматура та монтажні петлі.

Держстандарти на прокат для армування ЗБВ містяться у нормативних документах та формуються за такими показниками:

  • технологічний регламент виготовлення;
  • масова частка хімічних елементів;
  • граничні відхилення за хімічним складом;
  • зварюваність;
  • механічні властивості прокату: цілісність, міцність, опір тощо.
Попередній запис
Переваги та недоліки стрічкового фундаменту
Наступний запис
Використання бетону в будівництві

Подібні записи

Меню